O autorze
Ur. 1984, dziennikarz i działacz społeczny, twórca magazynu "W Punkt"; przez kilka lat redagował w "Gazecie Wyborczej" i "Przeglądzie Powszechnym", współpracuje z pismem "Kontynenty", należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Oddział Warszawski), współpracuje z Kołem Naukowym Obserwacji Polskich Mediów na Uniwersytecie Warszawskim, działa na rzecz polsko-litewskiego pojednania.

SDP znowu wspiera PiS: organizuje wykład Krasnodębskiego

Zdzisław Krasnodębski
Zdzisław Krasnodębski Piotr Drabik, na licencji CC Flickr
Neverending story w postaci angażowania się Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w politykę tym razem dotyczy wsparcia kandydata do Parlamentu Europejskiego Zdzisława Krasnodębskiego

1. Profesor Zdzisław Krasnodębski jest „jedynką” na warszawskiej liście PiS do Parlamentu Europejskiego.

2. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest organizacją zrzeszającą polskich dziennikarzy. Jego statutowymi celami są między innymi działanie na rzecz osiągania wysokich kwalifikacji moralnych i zawodowych dziennikarzy oraz ochrona godności i etyki zawodu. SDP jest największą organizacją dziennikarzy w kraju, występuje w imieniu środowiska dziennikarskiego, przyznaje nagrody, piętnuje naganne zachowania przedstawicieli mediów. Aby w swoich działaniach pozostać wiarygodnym, SDP musi być apolityczne.

3. W przedwyborczy poniedziałek 12 maja o 19 w swojej siedzibie w warszawskim Domu Dziennikarza SDP organizuje wykład prof. Zdzisława Krasnodębskiego „Jak wykorzystaliśmy dar wolności przystępując do Unii Europejskiej”. Wykład należy do cyklu wydarzeń kulturalnych „Maj na Foksal”. Jest jedynym wystąpieniem politycznym „Maja”.

Kolejny raz piszę o upolitycznieniu SDP (tutaj większy tekst dla NaTemat), ponieważ wstępując do organizacji miałem nadzieję na włączanie się w społeczne działania dla jakiegoś większego dobra. Przez dwa lata obserwuję organizację, która mogłaby reprezentować interesy wszystkich dziennikarzy, ale na własne życzenie stała się przybudówką jednej partii i reprezentuje interesy polityków. Nigdy nie zrozumiem, po co.Autor jest redaktorem naczelnym mobilnego magazynu "W Punkt"
Trwa ładowanie komentarzy...