O autorze
Ur. 1984, dziennikarz i działacz społeczny, twórca magazynu "W Punkt"; przez kilka lat redagował w "Gazecie Wyborczej" i "Przeglądzie Powszechnym", współpracuje z pismem "Kontynenty", należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Oddział Warszawski), współpracuje z Kołem Naukowym Obserwacji Polskich Mediów na Uniwersytecie Warszawskim, działa na rzecz polsko-litewskiego pojednania.

Pierwsze urodziny magazynu "W Punkt"

Kolejne okładki magazynu
Kolejne okładki magazynu W Punkt
"W Punkt" jest pierwszym w Polsce magazynem opiniotwórczym stworzonym z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. – To magazyn, w którym można znaleźć teksty bez wymuszonych skrótów, uproszczeń i kompromisów – mówi nasz publicysta Sebastian Duda. Wszystkim czytelnikom i współautorom dziękujemy za miniony rok!

O powstaniu "W Punkt" informowaliśmy właśnie w NaTemat.pl.

Magazyn ukazuje się od 28 maja 2013 roku i jest bezpłatny. Wersję na iPada pobierzemy z App Store po wpisaniu "w punkt", a na czytniki e-booków ze strony Magazynwpunkt.com.

Szybko minął pierwszy rok działalności! Wielu osobom należą się podziękowania i wiele osób może się czuć matkami i ojcami tego projektu! Bez ich zaangażowania nie byłoby niczego, a wydaliśmy aż osiem numerów - świetne teksty, ilustracje, zdjęcia, korekta, skład! Reklamodawcy nam ufają - będziemy się rozwijać.

Kierujemy nasz miesięcznik do osób zainteresowanych polityką, sprawami społecznymi, zmianami cywilizacyjnymi, reportażem, literaturą czy internetowym lifestylem. Pismo w wersji na iPada jest interaktywne i multimedialne. Ukazało się osiem numerów, w tym jeden specjalny, w całości poświęcony wyborom do Parlamentu Europejskiego. Następny, wakacyjny numer już w połowie czerwca.


Autorami "W Punkt" są osoby z różnych środowisk, m.in. Miłada Jędrysik, Sebastian Duda, Wojciech Załuska, Maciej Okraszewski – doświadczone pióra, a obok nich wyróżniający się debiutanci. Autorem projektu graficznego magazynu jest Michał Przeździecki. Charakter pisma podkreślają ilustracje Martyny Wójcik-Śmierskiej.


– "W Punkt" to tytuł dla tych, których zmęczyły współczesne media, którzy stęsknili się za profesjonalnym dziennikarstwem z materiałami na najwyższym poziomie. To magazyn, w którym można znaleźć teksty bez wymuszonych skrótów, uproszczeń i kompromisów – mówi publicysta Sebastian Duda.

Udało nam się uzyskać rekomendację Instytutu Adama Mickiewicza, głównej instytucji państwowej, która promuje polską kulturę w świecie: "To pierwsze pismo o sprawach społeczno-politycznych i kultury przygotowywane z myślą o użytkownikach tabletów. Magazyn poszerzy obieg wysokiej jakości publicystyki – a więc obieg kultury w Polsce. Gwarancję jakości dają znakomici dziennikarze. To wyjątkowo innowacyjny projekt". Dziękujemy za te słowa!

Wszystko to sprawiło, że przez pierwszy tydzień od ukazania się aplikacja "W Punkt" była w ścisłej czołówce listy darmowych aplikacji App Store w kategorii News. Powędrowała także do pierwszej dziesiątki wśród wszystkich darmowych aplikacji. Serwis AntyApps oszacował liczbę pobrań "W Punkt" w maju na 3310 i ustawił magazyn na 4. miejscu w rankingu nowych darmowych aplikacji na iPada. Natomiast serwis GoMobi.pl usytuował pismo na pierwszym miejscu podsumowania roku 2013 w dziedzinie Digital Publishing w Polsce. Autorzy zestawienia podkreślili, że innowacyjny charakter magazynu "może przesądzić o kierunku dalszego rozwoju prasy opiniotwórczej".

Dołożymy starań, żeby działać konsekwentnie.

Napiszcie do nas: redakcja@magazynwpunkt.com
Trwa ładowanie komentarzy...